Chovatelská výstava Kaplický ušák

10.10.2018
Výstava bude pro širokou veřejnost otevřena v pátek 19.10.2018 od 14 do 18 hodin a v sobotu 20.10.2018 od 8 do 16 hodin.

Český svaz chovatelů Střítež ve spolupráci s KIC a Městem Kaplice přichystali velkou chovatelskou výstavu "Kaplický Ušák".

Co vše zde budete mici vidět? Krom mnoha druhů drůbeže, holubů, králíků a papoušků se hlavně děti budou moci potěšit pohledem na ovečky a telátka. Uvidíte zde ale i dravé ptáky.  Představí se zde místní Kynologický klub se psi, program doplní expozice a soutěže rybářských organizací, Pstruhařství, Mladých myslivců z jihu, zastoupeny budou Lesy ČR, Kučera - zemědělská a další firmy, které se zabývají zemědělskou a chovatelskou činností.  Ve stanu chovatelů bude možnost nákupu drobných zvířat a také bohatá tombola. část parku bude patřit malé výstavě historických traktorů.

KRÁLIČÍ HOP, PONÍCI A KOŇSKÝ POVOZ

V případě příznivého počasí se uskuteční i Králičí hop, což je soutěž králíků v přeskakování překážek. Během soboty je přislíbený povoz tažený formanskými koňmi, který bude vozit děti po parku. Po oba dny se bude grilovat prase, prodávat hovězí guláš, pravý hovězí tatarák, bio produkty a další pochutiny. Hrát budou kapely Harley Vládi Růžičky, Správná pětka a Pyškot band.

UKÁZKA ZPRACOVÁNÍ VLNY

V sobotu 20.10.2018 od 9:30 hod.  se můžeme těšit na veřejnou prezentaci zpracování vlny (pódium v městském parku) "čištění vlny, přírodní barvení, předení, tkaní a plstění", kterou nám předvede osobně pí. Petra Frojdová, Lenka Petrášková a Dana Vařilová ze studia FLEMA.

RYBÁŘSKÁ SOUTĚŽ

Od 9.00 hodin se v rámci výstavy uskuteční soutěž pro mladé rybáře (věk 6 - 15 let). Způsob lovu je na plavanou. Každý účastník musí mít vlastní rybářské vybavení, návnadu a vezírek. Registrace probíhá v infocentru (možné na tel. 380 311 388) nebo na místě před závodem.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Českokrumlovska